Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Nissan Armada ?

Jeśli doświadczasz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, lub czujesz, że świecisz zbyt nisko lub zbyt wysoko, we wszystkich tych okolicznościach odpowiedzialna jest tylko jedna część Twojego pojazdu – Twoje reflektory, zwane również światłami drogowymi. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa manipulacja, a w tym poście zamierzamy odkryć jak wyregulować reflektory w Twoim Nissan Armada? Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Nissana Armady.

Po co regulować reflektory Nissana Armady?

Zacznijmy więc naszą treść od regulacji reflektorów Twojego Nissana Armady. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze taka jest okoliczność i badanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Nissan Armada nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to dobry pomysł .

Regulacja świateł drogowych w Nissan Armada pod kątem bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Nissan Armada muszą być prowadzone z bardzo łatwego motywu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że zignorujesz jadącą przeszkodę lub źle przewidzisz zakręt. Z drugiej strony, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy przejedziesz przez pojazd, czas potrzebny do tego przełączenia będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Nissana Armady . Dlatego konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Nissana Armada ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: posiadaj od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Nissan Armada?

Jak wyregulować reflektory Nissana Armady?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Nissana Armady? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale postępując zgodnie z wytycznymi, powinieneś być w stanie ją ukończyć bez większego problemu.

Przygotowania do regulacji reflektorów Nissana Armady

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów jego Nissan Armada

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procedury oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Nissana Armady (zazwyczaj są one oznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ten z boku reguluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innych rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów Twojego Nissana Armady jest spójne, nie wahaj się sprawdzić go po jeździe, czasami może się poruszyć.
Weiterlesen:
Problem z sondą lambda w Nissan Armada

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Nissan Armada, przeczytaj naszą treść na ten temat.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Nissan Armada, spójrz na kategorię Nissan Armada.

Ссылка на основную публикацию