Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Nissan Qashqai 2 ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że w nocy nie widzisz zbyt dobrze, czy też czujesz, że oświetlasz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach odpowiedzialny jest tylko jeden element Twojego pojazdu – reflektory, często nazywane również światłami drogowymi . Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta prosta manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory Twojego Nissana Qashqai 2? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Nissana Qashqai 2.

Po co regulować reflektory Nissana Qashqai 2?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji reflektorów Nissana Qashqai 2. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Jednak nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Nissan Qashqai 2 nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych Nissana Qashqai 2 pod kątem bezpieczeństwa

Na początek regulacja reflektorów Nissan Qashqai 2 muszą być prowadzone z podstawowego motywu bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że nie zauważysz przeszkody na swojej drodze lub źle przewidzisz zakręt. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy przejedziesz przez pojazd, czas wymagany do tego przełączenia będzie w większości przypadków wystaw kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Nissana Qashqai 2 . W związku z tym konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Nissana Qashqai 2 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: należy mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być identyczna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Nissana Qashqai 2 ?

Jak wyregulować reflektory Nissana Qashqai 2?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Nissana Qashqai 2? Ta zmiana może wydawać się nieco trudna, ale po prostu postępując zgodnie z zaleceniami, powinieneś mieć możliwość jej ukończenia bez zbytniego problemu.

Przygotowania do regulacji reflektorów Nissana Qashqai 2

Na początek musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Nissan Qashqai 2

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procesu oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Nissana Qashqai 2 (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywny komponent belki, który powinien znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Nissan Qashqai 2 jest logiczne, nie wahaj się go zweryfikować po przejechaniu nim, często może się poruszać.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Nissana Qashqai?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Nissan Qashqai 2, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Więcej wskazówek dotyczących Nissana Qashqai 2 znajdziesz w kategorii Nissan Qashqai 2.

Ссылка на основную публикацию