Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Oplu Merivie ?

Jeśli czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, albo czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach odpowiedzialność ponosi tylko jeden element samochodu – reflektory, znane również jako wysokie belki. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta manipulacja, a w tym artykule zobaczymy jak wyregulować reflektory Twojego Opla Merivy? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory swojego Opla Merivy.

Po co regulować reflektory Twojego Opla Merivy?

Zacznijmy więc naszą treść od korzyści płynących z regulacji reflektorów Twojego Opla Merivy. Dla wielu osób nasze reflektory są wystarczająco wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Oplu Merivie nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych Opla Merivy pod kątem bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Opla Merivy musi być zakończona z prostego powodu bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko przeoczenia przeszkody podczas jazdy lub złego przewidzenia zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy miniesz pojazd, czas potrzebny na dokonanie tej zmiany będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Opla Merivy . W związku z tym ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie mieć optymalną regulację reflektorów.

Regulacja reflektorów Opla Merivy ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto, co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być identyczna jak w przypadku świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Opel Meriva ?

Jak wyregulować reflektory Opla Merivy?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego Opla Merivy? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale postępując zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do regulacji reflektorów Opla Merivy

Przede wszystkim musisz przygotować samochód, aby dostosować światła drogowe w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.

Regulacja reflektorów jego Opla Merivy

Gdy pojazd znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części procedury należy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do poziomej i pionowej kontroli reflektorów Twojego Opla Merivy (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innych rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną składową belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Oplu Merivie jest logiczne, nie wahaj się sprawdzić go po jeździe, często może się poruszać.
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Opel Meriva, co robić ?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Oplu Merivie, przeczytaj nasze treści na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Merivy, przejdź do naszej kategorii Opel Meriva.

Ссылка на основную публикацию