Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Renault Twingo ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz w nocy zbyt dobrze, czy też czujesz, że jedziesz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach winny jest tylko jeden element Twojego samochodu – reflektory, które są dobrze rozpoznawane jako światła drogowe. . Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory w Twoim Renault Twingo? Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, dlaczego trzeba regulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory w Twoim Renault Twingo.

Po co regulować reflektory Twojego Renault Twingo?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od korzyści płynących z regulacji reflektorów Twojego Renault Twingo. Dla wielu z nas nasze reflektory są wystarczająco wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić po zmroku. Niestety nie zawsze tak jest i patrząc na to ustawienie, ponieważ reflektory w Twoim Renault Twingo nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych Twojego Renault Twingo dla bezpieczeństwa

Na początek regulacja reflektorów Renault Twingo należy to zrobić z prostego motywu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że nie zobaczysz prowadzącej przeszkody lub źle przewidzisz zakręt. Jeśli jednak twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy przejedziesz przez samochód, czas potrzebny na wprowadzenie tej zmiany będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na światło reflektorów Twojego Renault Twingo . W związku z tym konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Renault Twingo ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: należy mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Renault Twingo 2, co mogę zrobić ?

Jak wyregulować reflektory Renault Twingo?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię interesuje w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Renault Twingo? Ta regulacja może wydawać się nieco trudna, ale postępując zgodnie z wytycznymi, powinieneś mieć możliwość zrobienia tego bez zbytniego obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów Renault Twingo

Na początek musisz przygotować swój samochód do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z samochodu, na miejscu kierowcy powinna zajmować tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Renault Twingo

Gdy pojazd znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, zlokalizuj śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Renault Twingo (zazwyczaj są one oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną składową belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów Twojego Renault Twingo jest spójne, nie wahaj się sprawdzić go po jeździe, często może się poruszać.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Renault Twingo, co robić ?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Renault Twingo, przejrzyj naszą stronę z treścią na ten temat.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Renault Twingo, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Renault Twingo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector