Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Subaru Forester ?

Jeśli czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, albo czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach wina dotyczy tylko jednej części pojazdu – reflektorów, jak również nazwanych świateł drogowych. . Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta podstawowa manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory w swoim Subaru Forester? Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Subaru Forester.

Po co regulować reflektory swojego Subaru Forester?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji reflektorów Twojego Subaru Forester. Dla większości ludzi nasze reflektory są wystarczająco wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze taka jest okoliczność i patrząc na to ustawienie, również dlatego, że reflektory w Subaru Foresterze nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych Subaru Forester dla bezpieczeństwa

Na początek regulacja reflektorów Subaru Forester należy zrobić dla prostego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że zignorujesz jadącą przeszkodę lub źle przewidzisz zakręt. Ewentualnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy oczekujesz przełączenia na światła mijania, gdy mijasz samochód, czas potrzebny na to przełączenie będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Subaru Forester . Dlatego ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie, mieć idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Subaru Forester ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: należy mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być zgodna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Subaru Forester ?

Jak wyregulować reflektory Subaru Forester?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię interesuje w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Subaru Forestera? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale po prostu postępując zgodnie ze wskazówkami, powinieneś być w stanie ją ukończyć bez większych problemów.

Przygotowania do regulacji reflektorów Subaru Forester

Na początek musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów jego Subaru Forester

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, zlokalizuj śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Subaru Forester (zazwyczaj są one oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku obsługuje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Subaru Forester jest spójne, nie wahaj się zweryfikować go po przejechaniu nim, czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Subaru Forester ?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Subaru Forester, przejrzyj nasz artykuł na ten temat.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Subaru Forester, przejdź do naszej kategorii Subaru Forester.

Ссылка на основную публикацию