Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Volkswagen Up! ?

Niezależnie od tego, czy w nocy nie widzisz tak dobrze, czy też oświetlysz się za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach problem dotyczy tylko jednego elementu samochodu – reflektorów, często określanych również jako wysokie belki. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory Twojego Volkswagena Up!? Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, dlaczego trzeba regulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego Volkswagena Up!.

Po co regulować reflektory Twojego Volkswagena Up!?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od regulacji reflektorów Twojego Volkswagena Up!. Dla większości ludzi nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Volkswagen Up! nie są wystarczająco bystrzy, albo masz wrażenie, że są za słabe, to mądra decyzja .

Regulacja świateł drogowych Twojego Volkswagena Up! dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Volkswagena Up! należy przeprowadzić dla podstawowego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody na swojej drodze lub złego przewidzenia zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy masz przełączyć się na światła mijania, gdy przejeżdżasz przez samochód, czas potrzebny na to przełączenie będzie generalnie wystaw kierowcę przed sobą na światło reflektorów Twojego Volkswagena Up! . W związku z tym dla innych, a także dla Ciebie, ważne jest, aby mieć idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Volkswagena Up! ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Dlaczego mój Volkswagen Up! zapach spalonego plastiku ?

Jak wyregulować reflektory Volkswagena Up!?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię interesuje w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Volkswagena Up!? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale po prostu postępując zgodnie ze wskazówkami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większego problemu.

Przygotowania do regulacji reflektorów Volkswagena Up!

Przede wszystkim musisz przygotować samochód, aby dostosować światła drogowe w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Zweryfikuj dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Volkswagen Up!

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procesu oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do poziomego i pionowego sterowania reflektorami Twojego Volkswagena Up! (są one w większości przypadków oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ten z boku zarządza poziomością regulacji).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną składową belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienia reflektorów Twojego Volkswagena Up! jest spójny, nie wahaj się go zweryfikować po przejechaniu, często może się ruszyć.
Weiterlesen:
Volkswagen Up! KTÓRE mają problemy na biegu jałowym

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Volkswagen Up!, zapoznaj się z naszą treścią strony na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Up!, skonsultuj się z naszym Volkswagen Up! Kategoria.

Ссылка на основную публикацию