Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Volvo Xc40 ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz w nocy zbyt dobrze, czy też czujesz, że oświetlasz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach odpowiedzialny jest tylko jeden element pojazdu – reflektory, a także światła drogowe. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa manipulacja, a w tym artykule zamierzamy odkryć jak wyregulować reflektory Twojego Volvo Xc40? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego Volvo Xc40.

Po co regulować reflektory Twojego Volvo Xc40?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji reflektorów Twojego Volvo Xc40. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie jest to ciągle taka okoliczność i patrzenie na to ustawienie, ponieważ reflektory w Twoim Volvo Xc40 nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to dobry pomysł .

Regulacja świateł drogowych Twojego Volvo Xc40 dla bezpieczeństwa

Na początek regulacja reflektorów Volvo Xc40 musi zostać osiągnięty z prostego motywu bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody na drodze lub złego przewidzenia zakrętu. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli masz przełączać się na światła mijania, gdy mijasz samochód, czas potrzebny do tego przełączenia będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Volvo Xc40 . Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie, jest optymalna regulacja reflektorów.

Regulacja reflektorów Volvo Xc40 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: należy mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być identyczna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volvo Xc40

Jak wyregulować reflektory Volvo Xc40?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię dotyczy w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego Volvo Xc40? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale po prostu postępując zgodnie ze wskazówkami, powinieneś być w stanie to zrobić bez zbytniego obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów Volvo Xc40

Na początek musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Volvo Xc40

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procesu oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę i znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Volvo Xc40 (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku kontroluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innych rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną składową belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Volvo Xc40 jest spójne, nie wahaj się sprawdzić go po jeździe, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Silnik Volvo Xc40 grzechocze, gdy jest zimny

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Volvo Xc40, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Więcej wskazówek dotyczących Volvo Xc40 znajdziesz w kategorii Volvo Xc40.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector