Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w volvo xc70 ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz w nocy zbyt dobrze, czy też wydaje Ci się, że oświetlasz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach winna jest tylko jedna część Twojego pojazdu – reflektory, które są również określane jako światła drogowe. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa manipulacja, a w tym poście dowiemy się jak wyregulować reflektory swojego volvo xc70? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego volvo xc70.

Po co regulować reflektory swojego volvo xc70?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji reflektorów Twojego volvo xc70. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić po zmroku. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim volvo xc70 nie są wystarczająco jasne, albo masz wrażenie, że są za słabe to dobry pomysł .

Regulacja świateł drogowych Twojego volvo xc70 dla bezpieczeństwa

Na początek regulacja reflektorów volvo xc70 musi być wykonane dla podstawowego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody podczas podróży lub złego przewidzenia zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy masz przełączać się na światła mijania, gdy mijasz pojazd, czas potrzebny do tego przełączenia będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego volvo xc70 . W związku z tym dla innych, a także dla Ciebie, ważne jest, aby mieć optymalną regulację reflektorów.

Regulacja reflektorów volvo xc70 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być zgodna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w volvo xc70 ?

Jak wyregulować reflektory volvo xc70?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym poście, jak wyregulować reflektory jego volvo xc70? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale po prostu postępując zgodnie ze wskazówkami, powinieneś mieć możliwość zrobienia tego bez zbytniego problemu.

Przygotowania do regulacji reflektorów volvo xc70

Na początek musisz przygotować pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.

Regulacja reflektorów jego volvo xc70

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procedury oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego volvo xc70 (są one zwykle oznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów Twojego volvo xc70 jest spójne, nie wahaj się zweryfikować go po przejechaniu nim, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w volvo xc70 ?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim volvo xc70, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat volvo xc70, przejdź do naszej kategorii volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector