Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Volvo XC90 ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz w nocy zbyt dobrze, czy też czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach odpowiedzialna jest tylko jedna część Twojego samochodu – reflektory, zwane również światłami drogowymi. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa manipulacja, a w tym poście zamierzamy odkryć jak wyregulować reflektory Twojego Volvo XC90? Aby to zrobić, po pierwsze dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego Volvo XC90.

Po co regulować reflektory Twojego Volvo XC90?

Zacznijmy więc naszą treść od regulacji reflektorów Twojego Volvo XC90. Dla wielu z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Volvo XC90 nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to dobry pomysł .

Regulacja świateł drogowych Twojego Volvo XC90 dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Volvo XC90 należy zrobić dla prostego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Oczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz zignorowanie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Jeśli jednak twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy przejedziesz przez pojazd, czas potrzebny na to przełączenie będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Volvo XC90 . W związku z tym ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie mieć optymalną regulację reflektorów.

Regulacja reflektorów Volvo XC90 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być zgodna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Światło stopu Volvo XC90 pozostaje włączone, co robić?

Jak wyregulować reflektory Volvo XC90?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Volvo XC90? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale postępując zgodnie ze wskazówkami, powinieneś mieć możliwość zrobienia tego bez większych problemów.

Przygotowania do regulacji reflektorów Volvo XC90

Przede wszystkim będziesz musiał przygotować swój samochód do regulacji świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Volvo XC90

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę i znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Volvo XC90 (zazwyczaj są one oznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ten z boku reguluje poziomość).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Volvo XC90 jest spójne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zweryfikować je po jeździe, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Volvo XC90

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Volvo XC90, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volvo XC90, przejdź do naszej kategorii Volvo XC90.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector