Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Audi A2 ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, generalnie cieszymy się, mając światła przeciwmgielne w Twoim pojeździe. Czasami jednak mogą być niedopasowane lub może się okazać, że są za wysokie lub za niskie. To jest wyjaśnienie, dlaczego napisaliśmy ten artykuł, aby Ci wyjaśnić jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A2?. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, co oznacza regulacja świateł przeciwmgielnych jego pojazdu, a następnie, w dodatkowym kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A2.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Audi A2?

Więc zaczniemy nasz artykuł od zaleta dostosowania świateł przeciwmgielnych do Audi A2. Mimo, że niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, masz możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To urządzenie, które nie jest obowiązkowe w Audi A2, pozwala znacznie zwiększyć widoczność. Jest to jednak dozwolone tylko poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie optymalnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Audi A2 pozwala nie oślepiać i zwiększa widoczność że dają. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo ustawione, niewątpliwie wpłyną na mijanych kierowców i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i dla innych użytkowników, abyś prawidłowo wyregulował światła przeciwmgielne.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Audi A2?

Przejdźmy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A2? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zalet tej regulacji, która może wydawać się trywialna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Audi A2, które przechodzi w tryb awaryjny

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie prosta, oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij swój samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Audi A2.
  • Umieść pojazd na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niego.
  • Zmierz odległość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Audi A2), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Audi A2 i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten ślad, w całej komorze silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te są zazwyczaj umieszczone nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je szybko znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępny w zależności od roku i opcji Twojego Audi A2)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A2, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Audi A2, jeśli chcesz sprawdzić ich poziom oświetlenia.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Audi A2, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Audi A2.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Audi A2
Ссылка на основную публикацию