Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Audi A4 ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, najczęściej lubimy mieć światła przeciwmgielne w Twoim pojeździe. Ale czasami mogą być niedopasowane lub może się okazać, że są dostosowane zbyt wysoko lub zbyt nisko. To jest wyjaśnienie, dlaczego opublikowaliśmy tę stronę z treścią, aby Ci wyjaśnić jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A4?. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w drugiej części, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A4.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych Twojego Audi A4?

Więc zaczniemy naszą stronę z treścią od korzyść z ustawienia świateł przeciwmgielnych na Audi A4. Pomimo tego, że niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość modyfikacji ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To urządzenie, które nie jest obowiązkowe w Audi A4, pozwala znacznie zwiększyć widoczność. Jednak dozwolone jest tylko poza obszarami zabudowanymi poza światłami drogowymi lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Audi A4 pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które zapewniają. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo ustawione, z pewnością będą przeszkadzać mijanym kierowcom i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Audi A4?

Przejdźmy teraz do części, na której prawie na pewno najbardziej się koncentrujesz na tej stronie, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A4? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zainteresowania tym dostosowaniem, które może wydawać się trywialne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Audi A4, które przechodzi w tryb awaryjny

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie prosta, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Audi A4.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do szczytu światła przeciwmgielnego (w Twoim Audi A4), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Audi A4 i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten ślad, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te są zazwyczaj umieszczone nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je szybko znaleźć, będą bardziej lub mniej osiągalny w zależności od roku i opcji Twojego Audi A4)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi A4, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie wahaj się czytać naszej strony z treścią o tym, jak wyregulować światła mijania w Audi A4, jeśli chcesz sprawdź ich poziom oświetlenia.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Audi A4, spójrz na kategorię Audi A4.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Audi A4, co robić ?
Ссылка на основную публикацию