Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Audi E-Tron?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła czy śnieg, ogólnie rzecz biorąc, cieszymy się, że możemy wyposażyć Twój samochód w światła przeciwmgielne. Ale czasami mogą być niedopasowane lub możesz czuć, że są dostosowane zbyt wysoko lub zbyt nisko. Dlatego napisaliśmy ten krótki post, aby Ci pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Audi E-Tron?. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w dodatkowej sekcji, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi E-Tron.

Dlaczego warto regulować przednie światła przeciwmgielne Twojego Audi E-Tron?

Więc zaczniemy nasz krótki post od punkt dostosowania świateł przeciwmgielnych do Audi E-Tron. Mimo że niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość modyfikacji ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To wyposażenie, które nie jest obowiązkowe w Audi E-Tron, pozwala znacznie zwiększyć widoczność. Dozwolone jest jednak wyłącznie poza obszarami zabudowanymi oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Audi E-Tron pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które oferują. Co więcej, światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio wyregulowane, nieuchronnie będą przeszkadzać kierowcom, przez których przejeżdżasz, i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Audi E-Tron?

Przejdźmy teraz do części, którą prawdopodobnie najbardziej rozważasz w tym krótkim poście, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Audi E-Tron? Teraz, gdy już zrozumiałeś zainteresowanie tym dostosowaniem, które może wydawać się nieistotne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
W moim Audi E-Tron świeci się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie podstawowa, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij swój samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Audi E-Tron.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do szczytu światła przeciwmgielnego (w Audi E-Tron), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Audi E-Tron i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten punkt, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zazwyczaj znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je bardzo łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego Audi E-Tron)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Audi E-Tron, nie zapomnij sprawdzić co jakiś czas, jeśli masz wrażenie, że się poruszyło, nie wahaj się przeczytać naszego krótkiego posta o tym, jak ustawić światła mijania w Audi E-Tron, jeśli chcesz zweryfikować ich poziom oświetlenia.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Audi E-Tron, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Audi E-Tron.

Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje w Audi E-Tron
Ссылка на основную публикацию