Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w BMW serii 5 ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, przez większość czasu lubimy być wyposażeni w światła przeciwmgielne w Twoim pojeździe. Jednak w niektórych przypadkach mogą one być niedopasowane lub możesz czuć, że są zbyt wysokie lub zbyt niskie. To wyjaśnia, dlaczego napisaliśmy treść tego artykułu, aby Cię nauczyć jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim BMW serii 5?. Aby tak się stało, najpierw zobaczymy, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w dodatkowej sekcji, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim BMW serii 5.

Dlaczego warto regulować przednie światła przeciwmgielne w Twoim BMW serii 5?

Treść naszego artykułu zaczniemy więc od zainteresowanie dostosowaniem świateł przeciwmgielnych do BMW serii 5. Chociaż niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, masz możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej więcej wysoko. To urządzenie, które nie jest obowiązkowe w BMW serii 5, pozwala znacznie zwiększyć widoczność. Jednak dozwolone jest tylko poza obszarami zabudowanymi poza światłami drogowymi lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w BMW serii 5 pozwala nie oślepiać i zwiększa widoczność które oferują. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo wyregulowane, niewątpliwie będą przeszkadzać właścicielom mijanych samochodów i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, aby Twoje światła przeciwmgielne były idealnie wyregulowane.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim BMW serii 5?

Przejdźmy teraz do części, na której najprawdopodobniej najbardziej się skupisz w tym artykule, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim BMW serii 5? Teraz, gdy zrozumiałeś korzyści płynące z tego dostosowania, które mogą wydawać się nieistotne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Bmw Serie 5 ?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie prosta, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij swój samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego BMW serii 5.
  • Ustaw samochód na płaskiej podłodze z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w BMW serii 5), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim BMW serii 5 i kontroluj, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten ślad, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie twoich świateł przeciwmgielnych (te śruby są zazwyczaj umieszczone nad twoimi światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je bardzo łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego BMW serii 5)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w BMW serii 5, nie zapomnij sprawdzić go od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że się poruszył, nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w BMW serii 5, jeśli chcesz zweryfikować ich poziom oświetlenia.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat BMW serii 5, przejdź do naszej kategorii BMW serii 5.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Bmw Serie 5, co robić?
Ссылка на основную публикацию