Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Citroen C3 Picasso ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, najczęściej lubimy mieć światła przeciwmgielne w Twoim pojeździe. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach mogą być niedopasowane lub możesz mieć wrażenie, że są za wysokie lub za niskie. Dlatego opublikowaliśmy ten artykuł, aby Ci to pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen C3 Picasso?. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w dodatkowym kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen C3 Picasso.

Dlaczego tak ważna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Citroen C3 Picasso?

Więc zaczniemy nasz artykuł od punkt ustawienia świateł przeciwmgielnych do Citroena C3 Picasso. Mimo, że niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, masz możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To urządzenie, które nie jest obowiązkowe w Citroen C3 Picasso, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jest to jednak dozwolone wyłącznie poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych, lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie optymalnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Citroen C3 Picasso pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które oferują. Co więcej, światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio ustawione, nieuchronnie będą przeszkadzać mijanym kierowcom i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Citroen C3 Picasso?

Przejdźmy teraz do części, na której najprawdopodobniej najbardziej się skupisz w tym artykule, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroenie C3 Picasso? Teraz, gdy zrozumiałeś korzyści płynące z tego dostosowania, które mogą wydawać się nieistotne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Citroen C3 Aircross nie działa

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest naprawdę prosta, oto kilka rzeczy, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij swój samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Citroena C3 Picasso.
  • Ustaw samochód na płaskiej podłodze z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz odległość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Twoim Citroen C3 Picasso), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Citroen C3 Picasso i kontroluj, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten ślad, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te są zazwyczaj umieszczone nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je szybko znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego Citroena C3 Picasso)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen C3 Picasso, nie zapomnij sprawdzić co jakiś czas, jeśli masz wrażenie, że się poruszyło, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Citroen C3 Picasso jeśli chcesz sprawdzić ich oświetlenie poziom.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroen C3 Picasso, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen C3 Picasso.

Weiterlesen:
Citroen C3, który przyspiesza sam
Ссылка на основную публикацию