Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Citroen Cactus?

Niezależnie od tego, czy jest prysznic, mgła, czy śnieg, najczęściej przydatne jest wyposażenie pojazdu w światła przeciwmgielne. Jednak czasami mogą nie być dostosowane lub możesz mieć wrażenie, że są za wysokie lub za niskie. To główny powód, dla którego opublikowaliśmy ten krótki post, aby Ci pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Cactus?. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie w dodatkowej sekcji, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Cactus.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Citroen Cactus?

Więc zaczniemy nasz krótki post od zainteresowanie ustawieniem świateł przeciwmgielnych do Citroen Cactus. Niemniej jednak niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej więcej wysoko. Ten bieg, który nie jest obowiązkowy w Citroen Cactus, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jest to jednak dozwolone tylko poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie optymalnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w swoim Citroen Cactus pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które oferują. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo ustawione, nieuchronnie będą przeszkadzać mijanym kierowcom i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, aby Twoje światła przeciwmgielne były idealnie wyregulowane.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Citroen Cactus?

Przejdźmy teraz do części, która jest dla Ciebie najbardziej entuzjastyczna w tym krótkim poście, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Cactus? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zalet tej regulacji, która może wydawać się nieistotna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Citroen Cactus ?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest naprawdę prosta, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Citroen Cactus.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niego.
  • Zmierz odległość od ziemi do szczytu światła przeciwmgielnego (w Twoim Citroen Cactus), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Citroen Cactus i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten znak, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te są zwykle umieszczone nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej osiągalny w zależności od roku i opcji Twojego Citroen Cactus)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Cactus, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz krótki post o tym, jak ustawić światła mijania w Citroen Cactus, jeśli chcesz sprawdź ich poziom oświetlenia.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Citroen Cactus, przejdź do naszej kategorii Citroen Cactus.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Citroen Cactus, co robić ?
Ссылка на основную публикацию