Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Citroen Nemo ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, przez większość czasu cieszymy się, że mamy światła przeciwmgielne w Twoim samochodzie. Niemniej jednak w niektórych przypadkach mogą one być niedopasowane lub możesz mieć wrażenie, że są ustawione zbyt wysoko lub zbyt nisko. Z tego powodu napisaliśmy treść tego artykułu, aby Cię nauczyć jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Nemo?. Aby to osiągnąć, najpierw odkryjemy, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Nemo.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Citroen Nemo?

Treść naszego artykułu zaczniemy więc od punkt regulacji świateł przeciwmgielnych do Citroena Nemo. Chociaż niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, masz możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To urządzenie, które nie jest obowiązkowe w Citroen Nemo, pozwala znacznie zwiększyć widoczność. Dozwolone jest jednak wyłącznie poza obszarami zabudowanymi oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w swoim Citroen Nemo pozwala nie oślepiać i zwiększa widoczność które oferują. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo ustawione, z pewnością wpłyną na właścicieli samochodów, których mijasz, i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego konieczne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, odpowiednie ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Citroen Nemo?

A teraz przejdźmy do części, którą prawie na pewno najbardziej rozważasz w treści tego artykułu, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Nemo? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zainteresowania tą regulacją, która może wydawać się nieistotna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Citroen Nemo?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie prosta, oto kilka rzeczy, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Citroena Nemo.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niego.
  • Zmierz wysokość od ziemi do szczytu światła przeciwmgielnego (w Twoim Citroen Nemo), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Citroen Nemo i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten znak, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (te śruby zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je bardzo łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego Citroena Nemo)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Citroen Nemo, nie zapomnij sprawdzić co jakiś czas, jeśli masz wrażenie, że się poruszyło, nie wahaj się zapoznać z treścią naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Citroen Nemo, jeśli chcesz zweryfikować ich oświetlenie poziom.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Citroena Nemo, przejdź do naszej kategorii Citroen Nemo.

Ссылка на основную публикацию