Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Dacii Dokker ?

Niezależnie od tego, czy jest prysznic, mgła, czy śnieg, ogólnie rzecz biorąc, przydatne jest posiadanie świateł przeciwmgielnych w pojeździe. Ale czasami mogą być niedopasowane lub może się okazać, że są zbyt wysokie lub zbyt niskie. To wyjaśnia, dlaczego napisaliśmy ten krótki post, aby Ci to zademonstrować jak wyregulować światła przeciwmgielne w Dacii Dokker?. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, jaki jest cel regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twojej Dacii Dokker.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych Twojej Dacii Dokker?

Więc zaczniemy nasz krótki post od zainteresowanie ustawieniem świateł przeciwmgielnych w Dacii Dokker. Niemniej jednak niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To wyposażenie, które nie jest obowiązkowe w Dacii Dokker, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jednak dozwolone jest tylko poza obszarami zabudowanymi poza światłami drogowymi lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Dacii Dokker pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność że dają. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio wyregulowane, niewątpliwie będą przeszkadzać kierowcom, przez których przejeżdżasz, i mogą zwiększać ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, aby odpowiednio wyregulować światła przeciwmgielne.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Dacii Dokker?

Przejdźmy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje w tym krótkim poście, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twojej Dacii Dokker? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zalet tej regulacji, która może wydawać się nieistotna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Moja Dacia Dokker ściąga w prawo, co robić?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest niezwykle łatwa, oto kilka rzeczy, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojej Dacii Dokker.
  • Ustaw samochód na płaskiej podłodze z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Dacii Dokker), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swojej Dacii Dokker i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten punkt, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zazwyczaj znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojej Dacii Dokker)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Dacii Dokker, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie wahaj się zajrzeć do naszego krótkiego postu o tym, jak wyregulować światła mijania w Dacii Dokker, jeśli chcesz sprawdź ich poziom oświetlenia.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Dacii Dokker, przejdź do naszej kategorii Dacia Dokker.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Dacii Dokker ?
Ссылка на основную публикацию