Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Ford Edge?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, ogólnie doceniasz wyposażenie samochodu w światła przeciwmgielne. Mimo to czasami mogą być niedopasowane lub może się okazać, że są za wysokie lub za niskie. Dlatego napisaliśmy treść tego artykułu, aby Cię nauczyć jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Edge?. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych jego pojazdu, a następnie, w dodatkowej sekcji, jak wyregulować światła przeciwmgielne Twojego Ford Edge.

Dlaczego warto regulować przednie światła przeciwmgielne Twojego Ford Edge?

Treść naszego artykułu zaczniemy więc od zainteresowanie dostosowaniem świateł przeciwmgielnych do Ford Edge. Chociaż niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość modyfikacji ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To wyposażenie, które nie jest obowiązkowe w Ford Edge, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jest to jednak dozwolone wyłącznie poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych, lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie optymalnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w swoim Ford Edge pozwala nie oślepiać i zwiększa widoczność które zapewniają. Co więcej, światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio wyregulowane, z pewnością wpłyną na właścicieli samochodów, z którymi się pokonujesz i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Edge?

A teraz przejdźmy do części, która najprawdopodobniej najbardziej Cię entuzjastycznie przyjęła w treści tego artykułu, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Ford Edge? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zainteresowania tą regulacją, która może wydawać się nieistotna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Problemy z prowadzeniem na drodze Ford Edge

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie prosta, oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij swój pojazd, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Ford Edge.
  • Umieść pojazd na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niego.
  • Zmierz odległość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Ford Edge), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Ford Edge i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten punkt, w całej komorze silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej osiągalny w zależności od roku i opcji Twojego Ford Edge)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Edge, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z treścią naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Ford Edge, jeśli chcesz sprawdź ich poziom oświetlenia.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Ford Edge, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Ford Edge.

Weiterlesen:
Jak uruchomić Ford Edge'a?
Ссылка на основную публикацию