Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Ford Explorer?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, ogólnie rzecz biorąc, cieszymy się, mając światła przeciwmgielne w Twoim pojeździe silnikowym. Ale czasami mogą być niedopasowane lub może się okazać, że są zbyt wysokie lub zbyt niskie. Dlatego stworzyliśmy ten krótki post, aby Ci pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Explorer?. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jaki jest cel regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w innej sekcji, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Ford Explorer.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych Twojego Ford Explorera?

Więc zaczniemy nasz krótki post od punkt ustawienia świateł przeciwmgielnych do Ford Explorer. Mimo że niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, masz możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. Ten bieg, który nie jest obowiązkowy w Ford Explorer, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jest to jednak dozwolone wyłącznie poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych, lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Ford Explorer pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które oferują. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo wyregulowane, nieuchronnie będą przeszkadzać właścicielom samochodów, przez które przejeżdżasz, i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego konieczne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, aby Twoje światła przeciwmgielne były idealnie wyregulowane.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne swojego Ford Explorera?

Przejdźmy teraz do części, którą najprawdopodobniej najbardziej rozważasz w tym krótkim poście, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Ford Explorer? Teraz, gdy zrozumiałeś zainteresowanie tym dostosowaniem, które może wydawać się trywialne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Ford Explorer?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie podstawowa, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Ford Explorera.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niego.
  • Zmierz wysokość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Ford Explorer), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Ford Explorer i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten punkt, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je szybko znaleźć, będą bardziej lub mniej osiągalny w zależności od roku i opcji Twojego Ford Explorer)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Explorer, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że się poruszyło, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz krótki post o tym, jak regulować światła mijania w Ford Explorerze, jeśli chcesz zweryfikować ich oświetlenie poziom.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Ford Explorer, spójrz na kategorię Ford Explorer.

Weiterlesen:
Jak holować Ford Explorera?
Ссылка на основную публикацию