Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Ford Focus C-max?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, ogólnie rzecz biorąc, lubimy mieć światła przeciwmgielne w Twoim samochodzie. Jednak od czasu do czasu mogą nie być dostosowane lub możesz mieć wrażenie, że są za wysokie lub za niskie. Dlatego napisaliśmy treść tego artykułu, aby Ci pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Ford Focus C-max?. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy regulacja świateł przeciwmgielnych jego samochodu, a następnie, w dodatkowym kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne Twojego Ford Focusa C-max.

Dlaczego tak ważna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych Twojego Ford Focusa C-max?

Zaczniemy więc treść naszego artykułu od korzyści z dostosowania świateł przeciwmgielnych do Ford Focus C-max. Chociaż niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. Ten bieg, który nie jest obowiązkowy w Ford Focus C-max, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jest to jednak dozwolone tylko poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie optymalnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Ford Focus C-max pozwala nie oślepiać i zwiększa widoczność że dają. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo ustawione, niewątpliwie wpłyną na kierowców, przez których przejeżdżasz, i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne swojego Ford Focusa C-max?

Przejdźmy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w treści tego artykułu, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Ford Focus C-max? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zalet tej regulacji, która może wydawać się nieistotna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Ford Focus C-max?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest niezwykle prosta, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Ford Focusa C-max.
  • Ustaw samochód na płaskiej podłodze z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz odległość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Ford Focus C-max), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Ford Focus C-max i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten ślad, w całej komorze silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej osiągalny w zależności od roku i opcji Twojego Ford Focus C-max)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Ford Focus C-max, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie wahaj się zapoznać z treścią naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Ford Focus C-max, jeśli chcą sprawdzić ich poziom oświetlenia.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Focus C-max, przejdź do naszej kategorii Ford Focus C-max.

Weiterlesen:
Jak usunąć tylne siedzenie Ford Focus?
Ссылка на основную публикацию