Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Jeep Renegade?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, przez większość czasu dobrze jest wyposażyć samochód w światła przeciwmgielne. Jednak czasami mogą one nie być dostosowane lub możesz uznać, że są za wysokie lub za niskie. To jest główny powód, dla którego napisaliśmy treść tego artykułu, aby Ci to pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Jeep Renegade?. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jaki jest cel regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Jeep Renegade.

Dlaczego warto regulować przednie światła przeciwmgielne w Twoim Jeep Renegade?

Treść naszego artykułu zaczniemy więc od zainteresowanie dostosowaniem świateł przeciwmgielnych do Jeepa Renegade. Mimo że niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość modyfikacji ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To wyposażenie, które nie jest obowiązkowe w Jeep Renegade, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jest to jednak dozwolone wyłącznie poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Jeepie Renegade pozwala nie oślepiać i zwiększa widoczność że dają. Co więcej, światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio wyregulowane, z pewnością będą przeszkadzać właścicielom samochodów, na których mijasz, i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Jeep Renegade?

A teraz przejdźmy do części, która jest dla Ciebie najbardziej entuzjastyczna w tym artykule, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Jeepie Renegade? Teraz, gdy już zrozumiałeś zainteresowanie tym dostosowaniem, które może wydawać się nieistotne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Jeep Renegade?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie prosta, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Jeepa Renegade.
  • Ustaw samochód na płaskiej podłodze z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Twoim Jeep Renegade), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Jeep Renegade i kontroluj, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten znak, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je szybko znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego Jeepa Renegade’a)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Jeepie Renegade, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Jeep Renegade, jeśli chcesz sprawdź ich poziom oświetlenia.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Jeepa Renegade, przejdź do naszej kategorii Jeep Renegade.

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Jeepa Renegade na 5-osobowego?
Ссылка на основную публикацию