Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Kia Soul?

Niezależnie od tego, czy jest prysznic, mgła, czy śnieg, ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest wyposażyć pojazd w światła przeciwmgielne. Jednak od czasu do czasu mogą się one nie wyregulować lub możesz mieć wrażenie, że są ustawione zbyt wysoko lub zbyt nisko. Dlatego opublikowaliśmy treść tego artykułu, aby Ci pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Kia Soul?. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jaki jest cel regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w dodatkowym kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twojej Kia Soul.

Dlaczego regulacja przednich świateł przeciwmgielnych w Kia Soul jest niezbędna?

Zaczniemy więc treść naszego artykułu od punkt ustawienia świateł przeciwmgielnych do Kia Soul. Chociaż niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To urządzenie, które nie jest obowiązkowe w Kia Soul, pozwala znacznie zwiększyć widoczność. Jest to jednak dozwolone tylko poza obszarami zabudowanymi poza światłami drogowymi lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie optymalnego ustawienie świateł przeciwmgielnych Kia Soul pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które zapewniają. Co więcej, światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio wyregulowane, nieuchronnie będą przeszkadzać właścicielom mijanych samochodów i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Kia Soul?

Przejdźmy teraz do części, którą prawdopodobnie najbardziej rozważasz w treści tego artykułu, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Kia Soul? Teraz, gdy zrozumiałeś zainteresowanie tym dostosowaniem, które może wydawać się trywialne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w mojej Kia Soul?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest niezwykle prosta, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojej Kia Soul.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Kia Soul), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swojej Kia Soul i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten znak, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (te śruby zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je bardzo łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojej Kia Soul)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Kia Soul, nie zapomnij sprawdzić go od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że się poruszył, nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Kia Soul, jeśli chcesz zweryfikować ich oświetlenie poziom.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Kia Soul, spójrz na kategorię Kia Soul.

Ссылка на основную публикацию