Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Nissan Xterra?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, ogólnie lubimy mieć światła przeciwmgielne w Twoim samochodzie. Jednak czasami mogą być nieodpowiednie lub możesz czuć, że są dostosowane zbyt wysoko lub zbyt nisko. Dlatego opublikowaliśmy ten artykuł, aby Ci pokazać jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Nissan Xterra?. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jakie są korzyści z regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Nissan Xterra.

Dlaczego regulacja przednich świateł przeciwmgielnych w Nissan Xterra jest korzystna?

Więc zaczniemy nasz artykuł od korzyści z dostosowania świateł przeciwmgielnych do Nissana Xterra. Chociaż niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, masz możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To wyposażenie, które nie jest obowiązkowe w Nissan Xterra, pozwala znacznie zwiększyć widoczność. Jest to jednak dozwolone wyłącznie poza obszarami zabudowanymi, oprócz świateł drogowych, lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych w Nissan Xterra pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które zapewniają. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio wyregulowane, niewątpliwie będą przeszkadzać właścicielom samochodów, przez które przejeżdżasz, i mogą zwiększać ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, aby Twoje światła przeciwmgielne były idealnie wyregulowane.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Nissan Xterra?

Przejdźmy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje w tym artykule, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Nissan Xterra? Teraz, gdy zrozumiałeś zainteresowanie tym dostosowaniem, które może wydawać się trywialne, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Nissan Xterra

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest naprawdę łatwa, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować ciężar własny Nissana Xterra.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz odległość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Nissan Xterra), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Nissan Xterra i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi zaznaczonemu na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten ślad, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (te śruby zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je bardzo łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego Nissana Xterra)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Nissan Xterra, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na temat regulacji świateł mijania w Nissan Xterra, jeśli chcesz zweryfikować ich poziom oświetlenia.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Nissan Xterra, przejdź do naszej kategorii Nissan Xterra.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Nissan Xterra, co robić ?
Ссылка на основную публикацию