Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Oplu Adamie ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, w większości przypadków lubimy być wyposażonym w światła przeciwmgielne w Twoim samochodzie. Jednak od czasu do czasu mogą nie być dostosowane lub może się okazać, że są ustawione zbyt wysoko lub zbyt nisko. To jest powód, dla którego napisaliśmy treść tego artykułu, aby Ci wyjaśnić jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Oplu Adamie?. Aby tak się stało, najpierw odkryjemy, jakie są korzyści z regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Oplu Adam.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych Twojego Opla Adama?

Treść naszego artykułu zaczniemy więc od zainteresowanie ustawieniem świateł przeciwmgielnych do Opla Adam. Niemniej jednak niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość zmiany ich ustawienia tak, aby świeciły mniej więcej wysoko. Ten sprzęt, który nie jest obowiązkowy w Oplu Adamie, pozwala znacznie poprawić widoczność. Dozwolone jest jednak wyłącznie poza obszarami zabudowanymi poza światłami drogowymi lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie optymalnego ustawienie świateł przeciwmgielnych Opla Adama pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które oferują. Ponadto światła przeciwmgielne, które nie są skutecznie wyregulowane, nieuchronnie będą przeszkadzać właścicielom mijanych samochodów i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego tak ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, prawidłowe ustawienie świateł przeciwmgielnych.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne swojego Opla Adama?

Przejdźmy teraz do części, którą najprawdopodobniej najbardziej rozważasz w treści tego artykułu, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Oplu Adamie? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zalet tej regulacji, która może wydawać się trywialna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Oplu Adamie ?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest niezwykle prosta, oto kilka rzeczy, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i umieść na miejscu kierowcy tylko jedną osobę (około 70 kg), która będzie symulować pusty ciężar Twojego Opla Adama.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Oplu Adamie), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Oplu Adamie i kontroluj, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten ślad, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zazwyczaj znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej osiągalny w zależności od roku i opcji Twojego Opla Adama)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Oplu Adamie, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu jeśli masz wrażenie, że nie świecą już prawidłowo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł o tym, jak wyregulować światła mijania w Oplu Adamie, jeśli chcesz sprawdź ich poziom oświetlenia.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Adama, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Opel Adam.

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Oplu Adamie nie jest już zimna
Ссылка на основную публикацию