Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Oplu Corsie ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, przez większość czasu doceniasz wyposażenie pojazdu w światła przeciwmgielne. Ale czasami mogą być niedopasowane lub może się okazać, że są dostosowane zbyt wysoko lub zbyt nisko. To powody, dla których napisaliśmy ten artykuł, aby ci wyjaśnić jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Oplu Corsie?. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jaki jest sens regulacji świateł przeciwmgielnych jego samochodu, a następnie, w dodatkowej sekcji, jak wyregulować światła przeciwmgielne Twojego Opla Corsy.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych Twojego Opla Corsy?

Więc zaczniemy nasz artykuł od zainteresowanie ustawieniem świateł przeciwmgielnych do Opla Corsa. Chociaż niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, istnieje możliwość modyfikacji ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. Ten bieg, który nie jest obowiązkowy w Oplu Corsie, pozwala znacznie poprawić widoczność. Dozwolone jest jednak tylko poza obszarami zabudowanymi oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych Opla Corsy pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność że dają. Co więcej, światła przeciwmgielne, które nie są odpowiednio wyregulowane, nieuchronnie wpłyną na właścicieli samochodów, z którymi się stykasz i mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, aby odpowiednio wyregulować światła przeciwmgielne.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Oplu Corsa?

A teraz przejdźmy do części, która w tym artykule jest dla Ciebie najbardziej entuzjastyczna, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Oplu Corsie? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zalet tej regulacji, która może wydawać się nieistotna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Opla Corsy ?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie łatwa, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Opla Corsy.
  • Ustaw samochód na płaskiej podłodze z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz wysokość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Oplu Corsa), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Oplu Corsie i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten znak, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (te śruby zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je bardzo łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego Opla Corsy)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Oplu Corsa, nie zapomnij sprawdzić od czasu do czasu jeśli masz wrażenie, że się poruszyło, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat regulacji świateł mijania w Oplu Corsie, jeśli chcesz sprawdzić ich poziom oświetlenia .

Więcej wskazówek na temat Opla Corsy znajdziesz w kategorii Opel Corsa.

Ссылка на основную публикацию