Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Oplu Crossland ?

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, mgła, czy śnieg, ogólnie cieszymy się, że mamy światła przeciwmgielne w Twoim samochodzie. Jednak od czasu do czasu mogą nie być dostosowane lub możesz uznać, że są za wysokie lub za niskie. Dlatego napisaliśmy ten artykuł, aby Ci wyjaśnić jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Oplu Crosslandzie?. Aby tak się stało, najpierw dowiemy się, jaki jest cel regulacji świateł przeciwmgielnych w jego samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Oplu Crossland.

Dlaczego konieczna jest regulacja przednich świateł przeciwmgielnych Twojego Opla Crosslanda?

Więc zaczniemy nasz artykuł od zaleta dostosowania świateł przeciwmgielnych do Opla Crossland. Pomimo tego, że niektóre światła przeciwmgielne nie są ustawione i są ustawione fabrycznie, masz możliwość modyfikacji ich ustawienia tak, aby świeciły mniej lub bardziej wysoko. To wyposażenie, które nie jest obowiązkowe w Oplu Crossland, pozwala znacznie poprawić widoczność. Jest to jednak dozwolone wyłącznie poza obszarami zabudowanymi oprócz świateł drogowych lub podczas ulewnego deszczu, śniegu lub mgły.

Posiadanie idealnego ustawienie świateł przeciwmgielnych Opla Crosslanda pozwala nie oślepiać i maksymalizować widoczność które zapewniają. Co więcej, światła przeciwmgielne, które nie są prawidłowo wyregulowane, niewątpliwie będą przeszkadzać właścicielom samochodów, przez które przejeżdżasz, i mogą zwiększać ryzyko wypadku. Dlatego konieczne jest, zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników, aby Twoje światła przeciwmgielne były idealnie wyregulowane.

Jak wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Oplu Crossland?

Przejdźmy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, a mianowicie jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Oplu Crosslandzie? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z zainteresowania tą regulacją, która może wydawać się nieistotna, przejdźmy do części praktycznej.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Opel Crossland ?

Regulacja świateł przeciwmgielnych jest szczególnie podstawowa, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to optymalnie:

  • Opróżnij samochód, sprawdź ciśnienie w oponach i ustaw tylko jedną osobę (około 70 kg) na siedzeniu kierowcy, która będzie symulować pusty ciężar Twojego Opla Crosslanda.
  • Ustaw samochód na płaskiej powierzchni z czystą ścianą przed sobą, najlepiej w odległości od 5 do 10 metrów od niej.
  • Zmierz odległość od ziemi do górnej części lampy przeciwmgielnej (w Oplu Crossland), napisz tę odległość na ścianie przed samochodem i oznacz ją np. taśmą konstrukcyjną.
  • Włącz światła przeciwmgielne w swoim Oplu Crossland i sprawdź, czy wiązka świateł jest mniejsza lub równa znakowi, który właśnie zaznaczyłeś na ścianie.
  • Jeśli świecą wyżej niż ten znak, przez komorę silnika będziesz musiał użyć śrub regulacyjnych, aby obniżyć oświetlenie świateł przeciwmgielnych (śruby te zwykle znajdują się nad światłami przeciwmgielnymi, powinieneś je łatwo znaleźć, będą bardziej lub mniej dostępne w zależności od roku i opcji Twojego Opla Crosslanda)

.

Teraz wiesz jak wyregulować światła przeciwmgielne w Twoim Oplu Crossland, nie zapomnij sprawdzić go od czasu do czasu, jeśli masz wrażenie, że się poruszył, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na temat regulacji świateł mijania w Oplu Crossland, jeśli chcesz sprawdzić ich poziom oświetlenia .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Crossland, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Opel Crossland.

Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Oplu Crosslandzie ?
Ссылка на основную публикацию