Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolecie Aveo ?

Wszystkie nowoczesne samochody mają imponującą liczbę funkcji, ale ze względu na budżet lub rocznik Chevroleta Aveo możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Chevrolecie Aveo? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo wydajna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Chevrolecie Aveo, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Chevrolecie Aveo?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Chevroleta Aveo a przeszkodą podczas manewrowania. W rezultacie jest to szczególnie logiczne dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest zła lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Chevrolecie Aveo ?

Często montowane standardowo czujniki cofania Chevroleta Aveo zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą lokalizować przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. W większości przypadków w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a czasem jako uzupełnienie wizualne. Radary cofania Chevroleta Aveo pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolecie Aveo?

Przechodzimy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, montaż czujników parkowania cofania w Chevrolecie Aveo. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Chevrolecie Aveo.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Chevrolecie Aveo?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Chevrolecie Aveo. W przypadku, gdy Twój Chevrolet Aveo ulegnie uderzeniu z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać efektywnie. Dobrze, że ta operacja jest bardzo prosta, możesz to zrobić nawet sam bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Chevroleta Aveo, ten etap jest bardzo intuicyjny, jest tylko przypinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Chevrolecie Aveo?

  Teraz przechodzimy do części, którą prawie na pewno jesteś najbardziej podekscytowany, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Chevrolecie Aveo, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skupimy się na tych typach. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć związanych z elektrycznością i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Chevroleta Aveo w celu ustawienia, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat, aby odkryć metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać profesjonalistę, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale podsumowujemy tutaj główne proste kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Chevrolecie Aveo

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Chevrolecie Aveo. Istnieją dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zlokalizuj najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Chevroleta Aveo?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania do Chevroleta Aveo

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Chevroleta Aveo

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Chevroleta Aveo

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Chevroleta Aveo, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Aveo, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Chevrolet Aveo.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Chevrolecie Aveo?
Ссылка на основную публикацию