Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolecie Bolt ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w niesamowitą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym pojawił się Chevrolet Bolt, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, szczegółowo opisując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Chevrolet Bolt? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Chevrolet Bolt, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Chevrolet Bolt?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Chevroleta Bolt a przeszkodą podczas manewrowania. Jest to zatem niezwykle uzasadnione dla osób, które muszą regularnie manewrować, których widoczność jest okropna lub których rozmiar pojazdu jest ogromny.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Chevrolet Bolt, co robić ?

Często montowane standardowo czujniki cofania Chevroleta Bolta zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i lokalizują przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który będzie rósł wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Chevroleta Bolt pozwolą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolet Bolt?

Przechodzimy teraz do części, na której z pewnością jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w Chevrolet Bolt. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Chevrolet Bolt.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Chevrolet Bolt?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Chevrolet Bolt. Jeśli twój Chevrolet Bolt doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników twojego radaru cofania został zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system działał poprawnie. Dobrze, że ten proces jest niezwykle prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij zepsuty czujnik parkowania ze swojego Chevroleta Bolta, ten etap jest bardzo intuicyjny, po prostu się go zapina.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Chevrolet Bolt?

  Teraz przechodzimy do części, na której jesteś prawie na pewno najbardziej skupiony, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony na Chevrolet Bolt, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skupimy się na tych wersjach. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć dotyczących samodzielnego zastanowienia się nad instalacją zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Chevroleta Bolt w celu instalacji, nie wahaj się czytać naszych treści na ten temat, aby poznać procedurę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, proces powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a dla Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko przestrzegać instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia na Chevrolet Bolt

   Na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Chevrolecie Bolt. Są dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Chevrolet Bolt?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania w Chevrolet Bolt

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Należy liczyć około stu euro za montaż zestawu przez warsztat.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Chevroleta Bolta

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Chevroleta Bolta

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Chevroleta Bolt, bez względu na to, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał wydać wśród 30 i 60 euro.

    Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Chevroleta Bolt, spójrz na kategorię Chevrolet Bolt.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Chevrolecie Bolt
Ссылка на основную публикацию