Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolecie Tahoe?

Wszystkie najnowsze samochody mają zdumiewającą ilość opcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Chevroleta Tahoe możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, wyjaśniając jak zainstalować czujnik parkowania w moim Chevrolecie Tahoe? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo opłacalna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Chevrolecie Tahoe, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Chevrolecie Tahoe?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego Chevroleta Tahoe a przeszkodą, gdy się cofasz. Jest to zatem niezwykle uczciwe dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Światło oleju Chevrolet Tahoe, które pozostaje włączone

Często montowane w standardzie, czujniki cofania Chevroleta Tahoe zawierają zestaw czujników (minimum 4), które są aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnalizator dźwiękowy, który wzmocni się wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wskaźnik wizualny. Radary cofania Chevroleta Tahoe pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolecie Tahoe?

Przechodzimy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej zaintryguje, instalowanie czujników parkowania cofania w Chevrolecie Tahoe. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Chevrolecie Tahoe.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Chevrolecie Tahoe

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Chevrolecie Tahoe. Jeśli twój Chevrolet Tahoe doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników twojego radaru cofania został zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby umożliwić prawidłowe działanie systemu. Dobrze, że ta procedura jest szczególnie prosta, możesz to zrobić nawet bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Chevroleta Tahoe, ten krok jest bardzo intuicyjny, jest tylko przypinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Chevrolecie Tahoe?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię zaintryguje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Chevrolecie Tahoe, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ duża liczba producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym typom w tej części. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Chevroleta Tahoe w celu ustawienia, nie wahaj się czytać treści naszego artykułu na ten temat, aby odkryć proces do naśladowania. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, proces powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Chevrolecie Tahoe

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Chevrolecie Tahoe. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej kruche, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo wyjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zidentyfikuj idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Chevroleta Tahoe?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Chevroleta Tahoe

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za instalację zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Chevroleta Tahoe

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Chevroleta Tahoe

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Chevroleta Tahoe, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Jeśli chcesz więcej przewodników po Chevrolecie Tahoe, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Tahoe.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Chevrolecie Tahoe?
Ссылка на основную публикацию