Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolecie Traverse?

Wszystkie najnowsze samochody mają zdumiewającą ilość funkcji, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym Twój Chevrolet Traverse był dostępny, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Chevrolet Traverse? Rzeczywiście, ta opcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Chevrolet Traversei wreszcie ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Chevrolet Traverse?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Chevroleta Traverse a przeszkodą, gdy się cofasz. Jest to zatem szczególnie uzasadnione dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Chevrolet Traverse, który przechodzi w tryb awaryjny

W wielu przypadkach montowane standardowo czujniki cofania Chevroleta Traverse zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnał dźwiękowy, który będzie się wzmacniał wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Chevroleta Traverse pozwolą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Chevrolet Traverse?

Przechodzimy teraz do sekcji, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skoncentrowany, instalowanie czujników parkowania cofania w Chevrolet Traverse. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowej konfiguracji czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Chevrolet Traverse.

Jak wymienić uszkodzone czujniki cofania w Chevrolecie Traverse

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Chevrolet Traverse. Jeśli twój Chevrolet Traverse doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników twojego radaru cofania został zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest bardzo prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Chevroleta Traverse, ta część jest bardzo intuicyjna, jest tylko przypięta.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Chevrolet Traverse?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Chevrolet Traverse, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym modelom w tej sekcji. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Chevroleta Traverse w celu ustawienia, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę treści na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać profesjonalistę, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Będziesz musiał tylko przestrzegać zaleceń dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealnym rozmieszczeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Chevrolet Traverse

   I na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Chevrolecie Traverse. Są dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Chevroleta Traverse?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Chevroleta Traverse

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Chevroleta Traverse

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Chevroleta Traverse

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Chevroleta Traverse, niezależnie od wybranego typu, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Traverse, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Chevrolet Traverse.

Weiterlesen:
Mój Chevrolet Traverse skręca w prawo, co robić?
Ссылка на основную публикацию