Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Citroen C8 ?

Wszystkie najnowsze samochody mają niesamowitą liczbę opcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Citroena C8 możesz nie mieć wystarczająco dużo szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Citroen C8? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle opłacalna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Citroen C8, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Citroen C8?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Citroena C8 a przeszkodą podczas cofania się. W konsekwencji jest to niezwykle uczciwe dla kierowców, którzy muszą często manewrować, mają złe pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

Często montowane w standardzie czujniki cofania w Citroen C8 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykryją przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnał dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania w Citroen C8 pozwolą Ci na: parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Citroen C8 ?

Jak zainstalować czujniki parkowania w Citroen C8?

Przechodzimy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Citroen C8. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwy, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Citroen C8.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Citroen C8?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Citroen C8. W przypadku, gdy Twój Citroen C8 doznał tylnego amortyzatora i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, będzie on musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać prawidłowo. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest niezwykle prosta, możesz ją wykonać nawet samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Citroena C8, ten krok jest niezwykle intuicyjny, jest tylko wpinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Citroen C8?

  Teraz przechodzimy do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Citroen C8, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skupimy się na tych wersjach. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Citroena C8 w celu ustawienia, nie wahaj się czytać naszych treści na ten temat, aby odkryć metodę do naśladowania. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu trzymać się instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Citroen C8

   Na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Citroen C8. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej kruche, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego będą łatwe do usunięcia. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które są dostępne dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Zidentyfikuj idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Citroena C8?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Citroen C8

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Trzeba liczyć około stu euro za montaż zestawu przez specjalistę.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Citroena C8

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Citroena C8

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Citroena C8, niezależnie od wersji, którą wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli chcesz więcej poradników na temat Citroena C8, przejdź do naszej kategorii Citroen C8.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Citroen C8
Ссылка на основную публикацию