Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Citroen Cactus?

Wszystkie najnowsze samochody mają zdumiewającą ilość opcji, jednak biorąc pod uwagę budżet lub rok, w którym zakupiłeś Citroen Cactus, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, szczegółowo jak zainstalować czujnik parkowania w moim Citroen Cactus? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Citroen Cactus?, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Citroen Cactus?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Citroen Cactus a przeszkodą podczas cofania się. W rezultacie jest to szczególnie uzasadnione dla osób, które muszą regularnie manewrować, których widoczność jest zła lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Citroen Cactus ?

Często montowane jako standard, czujniki cofania w Citroen Cactus zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania w Citroen Cactus pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Citroen Cactus?

Przechodzimy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię zaintrygowała, instalowanie czujników parkowania cofania w Citroen Cactus. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz skorzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Citroen Cactus.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Citroen Cactus?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Citroen Cactus. Jeśli Twój Citroen Cactus doznał kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, należy go wymienić, aby system mógł działać skutecznie. Na szczęście dla ciebie ta procedura jest naprawdę prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Citroen Cactus, ten etap jest bardzo intuicyjny, po prostu jest przypięty.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Citroen Cactus?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię zaintryguje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Citroen Cactus, który go nie ma? Jak ujawniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych wersjach w tej sekcji. Ważne jest, aby mieć pewne pojęcia dotyczące elektryczności, a niektóre pojęcia zrób to sam, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Citroen Cactus w celu skonfigurowania, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, zabieg powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu przestrzegać wskazówek dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Citroen Cactus

   Na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Citroen Cactus. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego można je łatwo wyjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź idealną lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Citroen Cactus?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania w Citroen Cactus

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Na montaż zestawu w warsztacie trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Citroen Cactus

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za pakiet wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Citroen Cactus

    .

    Na koniec, na cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Citroen Cactus, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał spędzić wśród 30 i 60 euro.

    Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroen Cactus, przejdź do naszej kategorii Citroen Cactus.

Weiterlesen:
Jak czyścić klimatyzację w Citroen Cactus ?
Ссылка на основную публикацию