Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Dodge Avenger?

Wszystkie najnowsze samochody mają imponującą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym pojawił się Dodge Avenger, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Dodge Avenger? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Dodge Avenger, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Dodge Avenger?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Dodge Avengera a przeszkodą podczas manewrowania. W rezultacie jest to szczególnie uzasadnione dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest zła lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Dodge Avengera?

Często instalowane w standardzie czujniki cofania Dodge Avenger zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą lokalizować przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. W większości przypadków w kabinie pojawi się sygnał dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Dodge Avengera pomogą ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Dodge Avenger?

Przechodzimy teraz do kroku, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, montaż czujników parkowania cofania w Dodge Avenger. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwy, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Dodge Avenger.

Jak wymienić uszkodzone czujniki cofania w Dodge Avenger

Najpierw zobaczymy, jak zmienić uszkodzony czujnik parkowania w Dodge Avenger. W przypadku, gdy Twój Dodge Avenger doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie uszkodzony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla ciebie ta procedura jest szczególnie prosta, możesz ją nawet rozszyfrować samodzielnie bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Dodge Avengera, ten krok jest bardzo intuicyjny, wystarczy go wpiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Dodge Avenger?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Dodge Avenger, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje obecnie modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych typach w tej sekcji. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby zastanowić się nad dopasowaniem zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Dodge Avengera, aby skonfigurować, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, operacja powinna mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się zaleceń dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Dodge Avenger

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Dodge Avenger. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dlatego można je łatwo usunąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które są dostępne dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Dodge Avenger?

    Cena wymiany zepsutego czujnika parkowania cofania na Dodge Avenger

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za instalację zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Dodge Avenger

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Dodge Avenger

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia dla Twojego Dodge Avenger, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał spędzić wśród 30 i 60 euro.

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Dodge Avenger, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Dodge Avenger.

Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Dodge Avenger ?
Ссылка на основную публикацию