Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Dodge Caliber?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w imponującą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym pojawił się Dodge Caliber, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, wyjaśniając jak zainstalować czujnik parkowania w moim Dodge Caliber? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo praktyczna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Dodge Caliber, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Dodge Caliber?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala na: znać odległość między tyłem Dodge Caliber a przeszkodą, gdy się cofasz. Jest to zatem niezwykle uzasadnione dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Kontrolka kluczyka w Dodge Caliber pozostaje włączona

W wielu przypadkach montowane standardowo, czujniki cofania Dodge Caliber składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i lokalizują przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Zazwyczaj w kabinie znajduje się sygnalizator dźwiękowy, który podniesie się wraz z odległością od przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wizualny znak. Radary cofania Dodge Caliber pomogą ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Dodge Caliber?

Przejdźmy teraz do kroku, który prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Dodge Caliber. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Dodge Caliber.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Dodge Caliber?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Dodge Caliber. Jeśli okaże się, że Twój Dodge Caliber doznał wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, będzie trzeba go wymienić, aby system działał prawidłowo. Dobrze, że ten proces jest niezwykle prosty, możesz to zrobić nawet sam bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Dodge Caliber, ten krok jest niezwykle intuicyjny, wystarczy go przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Dodge Caliber?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która najprawdopodobniej Cię interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Dodge Caliber, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skoncentrujemy się na tych modelach. Aby rozważyć instalację zestawu, wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Dodge Caliber w celu instalacji, nie wahaj się przejrzeć treści naszego artykułu na ten temat, aby odkryć proces do naśladowania. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu trzymać się zaleceń dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Dodge Caliber

   Na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Dodge Caliber. Istnieją dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które są dostępne dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Znajdź najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Dodge Caliber?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania na Dodge Caliber

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za instalację zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Dodge Caliber

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Dodge Caliber

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia dla Twojego Dodge Caliber, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Dodge Caliber, przejdź do naszej kategorii Dodge Caliber.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Dodge Caliber?
Ссылка на основную публикацию