Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Dodge Nitro?

Wszystkie najnowsze samochody są wyposażone w niesamowitą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym pojawił się Dodge Nitro, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Dodge Nitro? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo przydatna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Dodge Nitro, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Dodge Nitro?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego Dodge Nitro a przeszkodą, gdy się cofasz. W konsekwencji jest to szczególnie dobre dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których pojazdy są duże.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Dodge Nitro?

Często instalowane w standardzie czujniki cofania Dodge Nitro zawierają zestaw czujników (minimum 4), które są aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Zazwyczaj w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który będzie się wzmacniał wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach jako uzupełnienie wizualne. Radary cofania Dodge Nitro pozwolą Ci na parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Dodge Nitro?

Przechodzimy teraz do kroku, który prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Dodge Nitro. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwy, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Dodge Nitro.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Dodge Nitro?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Dodge Nitro. Jeśli okaże się, że Twój Dodge Nitro doznał wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, będzie musiał zostać zamieniony, aby system działał prawidłowo. Dobrze, że ta procedura jest niezwykle prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij zniszczony czujnik parkowania ze swojego Dodge Nitro, ten etap jest bardzo intuicyjny, jest po prostu przypięty.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Dodge Nitro?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Dodge Nitro, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje obecnie modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skoncentrujemy się na tych modelach. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Dodge Nitro w celu instalacji, nie wahaj się przejrzeć naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się wytycznych dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Dodge Nitro

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Dodge Nitro. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Zlokalizuj najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Dodge Nitro?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Dodge Nitro

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Dodge Nitro

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodny system.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Dodge Nitro

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia dla Twojego Dodge Nitro, cokolwiek wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Więcej wskazówek na temat Dodge Nitro znajdziesz w kategorii Dodge Nitro.

Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Dodge Nitro, co mogę zrobić?
Ссылка на основную публикацию