Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Fiacie Grande Punto ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w niesamowitą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym pojawił się Fiat Grande Punto, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, szczegółowo jak zamontować czujnik parkowania w moim Fiacie Grande Punto? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Fiacie Grande Punto, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Fiacie Grande Punto?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego Fiata Grande Punto a przeszkodą podczas cofania się. W związku z tym jest szczególnie dobry dla właścicieli, którzy muszą często manewrować, mają słabe pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Fiat Grande Punto, co robić ?

Często montowane w standardzie czujniki cofania Fiata Grande Punto zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą identyfikować przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. W większości przypadków w kabinie znajduje się sygnalizator dźwiękowy, który podniesie się wraz z odległością od przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wskaźnik wizualny. Radary cofania Fiata Grande Punto pozwolą Ci na: parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Fiacie Grande Punto?

Przechodzimy teraz do części, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skupiony, instalowanie czujników parkowania cofania w Fiacie Grande Punto. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je samodzielnie w swoim Fiacie Grande Punto.

Jak wymienić uszkodzone czujniki cofania w Fiacie Grande Punto?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Fiacie Grande Punto. W przypadku, gdy Twój Fiat Grande Punto ulegnie uderzeniu z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie uszkodzony, należy go wymienić, aby system mógł działać efektywnie. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest niezwykle prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Fiata Grande Punto, ta część jest dość intuicyjna, wystarczy ją zapiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Fiacie Grande Punto?

  Teraz przechodzimy do części, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skupiony, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Fiacie Grande Punto, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym typom w tej części. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby zastanowić się nad dopasowaniem zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdemontować zderzak swojego Fiata Grande Punto w celu ustawienia, nie wahaj się zapoznać z naszym dokumentem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, proces powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a dla Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu przestrzegać wytycznych dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne proste kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealnym rozmieszczeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Fiacie Grande Punto

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Fiacie Grande Punto. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej kruche, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które wbijają się w tył zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dlatego można je łatwo wyjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zidentyfikuj idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Fiata Grande Punto?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania do Fiata Grande Punto

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu w warsztacie trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Fiata Grande Punto

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodny pakiet.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Fiata Grande Punto

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Fiata Grande Punto, bez względu na to, jaką wersję wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Fiata Grande Punto, przejdź do naszej kategorii Fiat Grande Punto.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Fiacie Grande Punto ?
Ссылка на основную публикацию