Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Fiacie Scudo ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w niesamowitą ilość funkcji, ale ze względu na budżet lub rocznik Twojego Fiata Scudo możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, opisując szczegóły jak zamontować czujnik parkowania w moim Fiacie Scudo? W rzeczywistości ta opcja jest niezwykle praktyczna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Fiacie Scudo, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Fiacie Scudo?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego Fiata Scudo a przeszkodą podczas cofania się. W konsekwencji jest to logiczne głównie dla osób, które muszą regularnie manewrować, których widoczność jest zła lub których auta są ogromne.

Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Fiacie Scudo

Często montowane w standardzie czujniki cofania Fiata Scudo zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a w niektórych modelach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Fiata Scudo pozwolą Ci na: parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Fiacie Scudo?

Przechodzimy teraz do kroku, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Fiacie Scudo. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w swoim Fiacie Scudo.

Jak wymienić uszkodzone czujniki cofania w Fiacie Scudo

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Fiacie Scudo. W przypadku, gdy Twój Fiat Scudo ulegnie kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie zniszczony, konieczna będzie jego wymiana, aby system mógł działać efektywnie. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest niezwykle prosta, możesz ją wykonać nawet samodzielnie, bez określonej umiejętności mechanicznej:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij zniszczony czujnik parkowania ze swojego Fiata Scudo, ten krok jest bardzo intuicyjny, jest tylko wpinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Fiacie Scudo?

  Teraz przechodzimy do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Fiacie Scudo, który go nie ma? Jak ujawniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym modelom w tej części. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Fiata Scudo do konfiguracji, nie wahaj się przejrzeć naszego artykułu na ten temat, aby poznać metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko przestrzegać instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealną lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Fiacie Scudo

   Na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Fiacie Scudo. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do usunięcia. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Znajdź idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Fiata Scudo?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania do Fiata Scudo

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za instalację zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Fiata Scudo

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Fiata Scudo

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Fiata Scudo, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał spędzić wśród 30 i 60 euro.

    Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Fiata Scudo, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Fiat Scudo.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Fiat Scudo
Ссылка на основную публикацию