Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Ford Kuga?

Wszystkie nowoczesne samochody mają imponującą liczbę opcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Ford Kuga możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, wyjaśniając jak zainstalować czujnik parkowania w moim Ford Kuga? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle opłacalna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Ford Kuga, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Ford Kuga?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Ford Kuga a przeszkodą podczas cofania się. Dlatego jest szczególnie dobry dla właścicieli, którzy muszą często manewrować, których pole widzenia jest przeciętne lub których rozmiar samochodu jest ogromny.

Często instalowane standardowo czujniki cofania w Ford Kuga zawierają zestaw czujników (minimum 4), które włączają się przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się sygnał dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Ford Kuga pozwolą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Ford Kuga?

Jak zainstalować czujniki parkowania w Ford Kuga?

Przechodzimy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zaintryguje, instalowanie czujników parkowania cofania w Ford Kuga. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Ford Kuga.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Ford Kuga?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Ford Kuga. Jeśli okaże się, że Twój Ford Kuga doznał wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, należy go wymienić, aby system mógł działać skutecznie. Na szczęście dla Ciebie ten proces jest naprawdę prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie, bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Ford Kuga, ta część jest bardzo intuicyjna, po prostu jest przypięta.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Ford Kuga?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zaintryguje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Ford Kuga, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych wersjach w tej sekcji. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć związanych z elektrycznością i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdemontować zderzak swojego Ford Kuga w celu ustawienia, nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na ten temat, aby poznać procedurę postępowania. Jeśli nie masz ochoty, możesz zwołać warsztat, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a dla Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu trzymać się wytycznych dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Ford Kuga

   Na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Ford Kuga. Są dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo wyjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się przewodnika instalacji, który jest dostępny dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Określ idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Ford Kuga?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania do Ford Kuga

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu w warsztacie trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Ford Kuga

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Ford Kuga

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Ford Kuga, bez względu na to, na jaką wersję się zdecydujesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Ford Kuga, przejdź do naszej kategorii Ford Kuga.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Ford Kuga, co robić ?
Ссылка на основную публикацию