Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w GMC Savana ?

Wszystkie najnowsze samochody mają niesamowitą liczbę opcji, ale ze względu na budżet lub rok GMC Savana możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać tę sytuację, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim GMC Savana? W rzeczywistości ta opcja jest niezwykle przydatna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw zbadamy, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w GMC Savanai wreszcie ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w GMC Savana?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwoli Ci znać odległość między tyłem swojego GMC Savana a przeszkodą, gdy się cofasz. W rezultacie jest to szczególnie uczciwe dla osób, które muszą regularnie manewrować, mają słabe pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika GMC Savana ?

W wielu przypadkach, montowane standardowo, czujniki cofania GMC Savana składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnalizator dźwiękowy, który nabierze mocy wraz ze zbliżaniem się do przeszkody, a czasem jako uzupełnienie znacznikiem wizualnym. Radary cofania GMC Savana pomogą Ci za parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w GMC Savana?

Przechodzimy teraz do kroku, na którym prawdopodobnie jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w GMC Savana. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub jeśli musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je samodzielnie w swoim GMC Savana.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w GMC Savana?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w GMC Savana. W przypadku, gdy Twój GMC Savana doznał kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, konieczna będzie jego wymiana, aby system mógł działać poprawnie. Na szczęście dla ciebie ten proces jest szczególnie prosty, możesz nawet to zrobić samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij zniszczony czujnik parkowania z GMC Savana, ten krok jest niezwykle intuicyjny, wystarczy go przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w GMC Savana?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony na GMC Savana, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM zajmuje się obecnie modelami radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych modelach. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z „zrób to sam”, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego GMC Savana w celu instalacji, nie wahaj się przejrzeć naszego dokumentu na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko przestrzegać wytycznych dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w GMC Savana

   I na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania na GMC Savana. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Znajdź najlepszą lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do GMC Savana?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania na GMC Savana

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za instalację zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do GMC Savana

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodny zestaw.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do GMC Savana

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do GMC Savana, niezależnie od wersji, którą wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    W przypadku dalszych pytań dotyczących GMC Savana, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią GMC Savana.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się gniazdo na GMC Savana?
Ссылка на основную публикацию