Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w honda jazz ?

Wszystkie najnowsze samochody mają imponującą liczbę funkcji, ale ze względu na budżet lub rok, w którym grałeś honda jazz, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci naprawić tę sytuację, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w mojej honda jazz? Rzeczywiście, ta funkcja jest bardzo przydatna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w honda jazzi wreszcie ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w honda jazz?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja umożliwia: znać odległość między tyłem swojej honda jazz a przeszkodą podczas manewrowania. Jest zatem wyjątkowo dobry dla właścicieli, którzy muszą często manewrować, których pole widzenia jest przeciętne lub których rozmiar pojazdu jest ogromny.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w mojej honda jazz?

Często montowane jako standard, czujniki cofania honda jazz zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, którego siła będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a czasem także wizualny znak. Radary cofania honda jazzu pozwolą ci na parkowanie, ale także bezpieczeństwo i unikanie pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w honda jazz?

Przechodzimy teraz do sekcji, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w honda jazz. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swojej hondzie jazz.

Jak wymienić zepsute czujniki zapasowe w honda jazz?

Najpierw zobaczymy, jak zmienić uszkodzony czujnik parkowania na honda jazz. Jeśli twoja honda jazz doznała uderzenia z tyłu i jeden z czujników twojego radaru cofania został uszkodzony, będzie musiał zostać wymieniony, aby umożliwić prawidłowe działanie systemu. Na szczęście dla ciebie ta operacja jest naprawdę prosta, możesz to zrobić nawet sam bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania z honda jazz, ta scena jest niezwykle intuicyjna, jest tylko przypięta.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w honda jazz?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania w honda jazz, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM zajmuje się obecnie modelami radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skupimy się na tych typach. Ważne jest, aby mieć pewne pojęcia dotyczące elektryczności, a niektóre pojęcia zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojej honda jazz do instalacji, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat, aby odkryć procedurę do wykonania. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz wezwać profesjonalistę, operacja powinna mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy przestrzegać wytycznych dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealną lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia na honda jazz

   I na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w honda jazz. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ narażone na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego można je łatwo wyjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Znajdź idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do honda jazz?

    Cena wymiany zepsutego czujnika parkowania cofania na honda jazz

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za instalację zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do honda jazz

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za pakiet wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do honda jazz

    .

    Na koniec, na cena radaru cofania bez wiercenia do honda jazz, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Aby znaleźć więcej wskazówek na temat honda jazz, zajrzyj do kategorii honda jazz.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w mojej honda jazz?
Ссылка на основную публикацию