Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Honda CR V?

Wszystkie najnowsze samochody są wyposażone w niesamowitą ilość technologii, ale ze względu na budżet lub rok produkcji Hondy CR V możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w mojej Honda CR V? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Honda CR V, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Honda CR V?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwoli ci znać odległość między tyłem Twojej Hondy CR V a przeszkodą podczas manewrowania. Dlatego jest to szczególnie uczciwe dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, których pole widzenia jest słabe lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Honda CR V, co robić ?

W wielu przypadkach, montowane standardowo, czujniki cofania w Honda CR V zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykryją przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Na ogół w kabinie będzie sygnał dźwiękowy, który będzie się nasilał wraz z odległością od przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Hondy CR V pozwolą Ci na: parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Honda CR V?

Przechodzimy teraz do kroku, który z pewnością najbardziej Cię ekscytuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Honda CR V. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twojej Honda CR V.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Honda CR V?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Honda CR V. Jeśli Twoja Honda CR V doznała uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, należy go wymienić, aby system mógł działać skutecznie. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest szczególnie prosta, możesz ją nawet rozszyfrować samodzielnie bez żadnej określonej umiejętności mechanicznej:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojej Hondy CR V, ten krok jest dość intuicyjny, wystarczy go zapiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Honda CR V?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Honda CR V, która go nie ma? Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych modelach. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć zrób to sam, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdemontować zderzak swojej Hondy CR V w celu instalacji, nie wahaj się zapoznać z naszym dokumentem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, proces powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko przestrzegać wskazówek dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne proste kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszym rozmieszczeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Honda CR V

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Honda CR V. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, bo poddane wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź najlepszą lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Hondy CR V?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania do Hondy CR V

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Hondy CR V

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za pakiet dobrej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Hondy CR V

    .

    Na koniec, na cena radaru cofania bez wiercenia do Twojej Hondy CR V, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    W przypadku dalszych pytań dotyczących Hondy CR V, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Hondy CR V.

Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Honda CR V ?
Ссылка на основную публикацию