Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Hyundai Bayon?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w zdumiewającą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rok swojego Hyundai Bayon możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Hyundai Bayon? Rzeczywiście, ta funkcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Hyundai Bayon, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Hyundai Bayon?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Hyundai Bayon a przeszkodą, gdy się cofasz. W rezultacie jest to szczególnie uczciwe dla osób, które muszą często manewrować, mają przeciętne pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Hyundai Bayon

Prawie zawsze montowane jako standard, czujniki cofania Hyundai Bayon składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i lokalizują przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Na ogół w kabinie pojawi się ostrzeżenie dźwiękowe, które będzie się zwiększać wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Hyundai Bayon pomogą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Hyundai Bayon?

Przechodzimy teraz do części, na której z pewnością jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w Hyundai Bayon. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Hyundai Bayon.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w Hyundai Bayon?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Hyundai Bayon. W przypadku uszkodzenia tylnego amortyzatora Hyundai Bayon i uszkodzenia jednego z czujników radaru cofania, należy go wymienić, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla ciebie ten proces jest bardzo prosty, możesz to zrobić nawet sam bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Usuń zniszczony czujnik parkowania z Twojego Hyundai Bayon, ten etap jest niezwykle intuicyjny, wystarczy go przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Hyundai Bayon?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Hyundai Bayon, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych modelach w tej sekcji. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby zastanowić się nad dopasowaniem zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Hyundai Bayon w celu skonfigurowania, nie wahaj się zapoznać się z treścią naszego artykułu na ten temat, aby poznać proces do naśladowania. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, proces powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Wystarczy przestrzegać wytycznych dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealnym położeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Hyundai Bayon

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Hyundai Bayon. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej kruche, ponieważ są narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Zidentyfikuj idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Hyundai Bayon?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania w Hyundai Bayon

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez mechanika trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Hyundai Bayon

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Hyundai Bayon

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Hyundai Bayon, bez względu na wybraną wersję, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Hyundai Bayon, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Hyundai Bayon.

Weiterlesen:
Jak zablokować Hyundai Bayon z rozładowaną baterią?
Ссылка на основную публикацию