Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w hyundai i20?

Wszystkie nowoczesne samochody mają imponującą liczbę opcji, ale ze względu na budżet lub rocznik hyundai i20 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim hyundai i20? Rzeczywiście, ta opcja jest niezwykle praktyczna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w hyundai i20, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w hyundai i20?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego hyundai i20 a przeszkodą, gdy się cofasz. Jest to zatem logiczne głównie dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Jak zablokować hyundai i20 z rozładowaną baterią?

Często instalowane jako standard, czujniki cofania hyundai i20 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie będziesz mieć wskaźnik dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo wskaźnik wizualny. Radary cofania hyundai i20 pozwolą ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w hyundai i20?

Przechodzimy teraz do części, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skupiony, instalacja czujników parkowania cofania w hyundai i20. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je samodzielnie w swoim hyundai i20.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w hyundai i20?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w hyundai i20. W przypadku, gdy twój hyundai i20 doznał tylnego wstrząsu i jeden z czujników twojego radaru cofania został uszkodzony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać efektywnie. Dobrze, że ten proces jest naprawdę prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie, bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z hyundai i20, ten etap jest bardzo intuicyjny, po prostu się go wpina.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w hyundai i20?

  Teraz przechodzimy do części, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w hyundai i20, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym typom w tej części. Ważne jest, aby mieć pewne pojęcia dotyczące elektryczności, a niektóre pojęcia zrób to sam, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego hyundai i20 w celu instalacji, nie wahaj się przejrzeć naszego artykułu na ten temat, aby poznać metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu przestrzegać wskazówek dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w hyundai i20

   Na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w hyundai i20. Istnieją dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się przewodnika instalacji, który jest dostępny dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zidentyfikuj idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w hyundai i20?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na hyundai i20

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez mechanika trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do hyundai i20

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do hyundai i20

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia dla Twojego hyundai i20, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące hyundai i20, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii hyundai i20.

Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego hyundai i20?
Ссылка на основную публикацию