Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Land Roverze Freelander?

Wszystkie najnowsze samochody są wyposażone w zdumiewającą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rocznik Land Rovera Freelandera możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Land Roverze Freelander? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Land Roverze Freelanderze, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Land Roverze Freelander?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala na: znać odległość między tyłem Land Rovera Freelandera a przeszkodą, gdy się cofasz. Jest to zatem niezwykle uzasadnione dla kierowców, którzy muszą często manewrować, których widoczność jest słaba lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Jak uruchomić Land Rovera Freelandera?

Często instalowane w standardzie czujniki cofania Land Rovera Freelandera zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Na ogół w kabinie pojawi się sygnał dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Land Rovera Freelandera pomogą Ci w parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Land Roverze Freelanderze?

Przechodzimy teraz do sekcji, na której najprawdopodobniej jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w Land Roverze Freelander. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Land Roverze Freelander.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Land Roverze Freelanderze?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Land Roverze Freelanderze. Jeśli okaże się, że twój Land Rover Freelander został uderzony z tyłu i jeden z czujników twojego radaru cofania został zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać efektywnie. Dobrze, że ten proces jest niezwykle prosty, możesz to zrobić nawet sam bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Land Rovera Freelandera, ten etap jest bardzo intuicyjny, jest tylko przypięty.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Land Roverze Freelander?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której z pewnością najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania w Land Roverze Freelanderze, który go nie ma? Jak ujawniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ duża liczba producentów OEM zajmuje się obecnie modelami radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych typach w tej sekcji. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektóre pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć instalację zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Land Rovera Freelandera w celu instalacji, nie wahaj się przeglądać treści naszego artykułu na ten temat, aby poznać metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, operacja powinna mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi instalacji, ale podsumowujemy tutaj główne proste kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Land Roverze Freelander

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Land Roverze Freelanderze. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, bo poddane wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które są dostępne dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Określ idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Land Roverze Freelander?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Land Rover Freelander

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez mechanika trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Land Rovera Freelandera

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodny pakiet.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Land Rovera Freelandera

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Land Rovera Freelandera, bez względu na to, jaką wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać wśród 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Land Rovera Freelandera, przejdź do naszej kategorii Land Rover Freelander.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Land Rover Freelander ?
Ссылка на основную публикацию