Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Lexusie NX?

Wszystkie najnowsze samochody mają zadziwiającą ilość funkcji, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym był Lexus NX, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Lexusie NX? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo przydatna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw zbadamy, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Lexusie NX, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Lexusie NX?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala na: znać odległość między tyłem Twojego Lexusa NX a przeszkodą podczas manewrowania. W związku z tym jest to niezwykle uzasadnione dla osób, które muszą często manewrować, których pole widzenia jest okropne lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Lexus NX ?

Często instalowane standardowo czujniki cofania Lexusa NX składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i rozpoznają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnalizator dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz ze zbliżaniem się do przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wskaźnik wizualny. Radary cofania Lexusa NX pomogą Ci w parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Lexusie NX?

Przechodzimy teraz do sekcji, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w Lexusie NX. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz skorzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je samodzielnie w swoim Lexusie NX.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w Lexusie NX?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Lexusie NX. W przypadku, gdy Twój Lexus NX uległ kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie uszkodzony, będzie musiał zostać zamieniony, aby umożliwić prawidłowe działanie systemu. Na szczęście dla ciebie ten proces jest naprawdę prosty, możesz nawet to zrobić samodzielnie bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania z Lexusa NX, ten etap jest dość intuicyjny, jest po prostu przypięty.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Lexusie NX?

  Teraz przechodzimy do części, na której z pewnością najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Lexusie NX, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skoncentrujemy się na tych wersjach. Ważne jest, aby mieć pewne pojęcia dotyczące elektryczności, a niektóre pojęcia związane z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Lexusa NX w celu instalacji, nie wahaj się zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby poznać metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Lexusie NX

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Lexusie NX. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które wbijają się w tył zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do usunięcia. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji obsługi instalacji, która jest dostępna z niektórymi podstawami elektrycznymi.
   • Znajdź idealną lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Lexusie NX?

    Cena wymiany niesprawnego czujnika parkowania cofania na Lexusa NX

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Lexusa NX

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Lexusa NX

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Lexusa NX, bez względu na to, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał wydać wśród 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Lexusa NX, spójrz na kategorię Lexus NX.

Weiterlesen:
W moim Lexusie NX kontrolka wskaźnika paliwa świeci się, co robić?
Ссылка на основную публикацию