Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Lexusie RX?

Wszystkie najnowsze samochody są wyposażone w imponującą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Lexusa RX możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, szczegółowo jak zainstalować czujnik parkowania w moim Lexusie RX? Rzeczywiście, ta funkcja jest bardzo wydajna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Lexusie RX, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Lexusie RX?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja umożliwia: znać odległość między tyłem Lexusa RX a przeszkodą podczas manewrowania. W rezultacie jest to logiczne głównie dla osób, które muszą regularnie manewrować, mają złe pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

Weiterlesen:
Mój Lexus RX jedzie w lewo, co robić ?

Często montowane w standardzie, czujniki cofania Lexusa RX zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a w niektórych modelach dodatkowo wizualny znak. Radary cofania Lexusa RX pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Lexusie RX?

Przechodzimy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, instalacja czujników parkowania cofania w Lexusie RX. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Lexusie RX.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Lexusie RX

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Lexusie RX. W przypadku, gdy Twój Lexus RX doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, należy go wymienić, aby system działał poprawnie. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest naprawdę prosta, możesz ją wykonać nawet samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij zniszczony czujnik parkowania z Lexusa RX, ta część jest bardzo intuicyjna, wystarczy ją wpiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Lexusie RX?

  Teraz przechodzimy do działu, który z pewnością najbardziej Cię interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Lexusie RX, który go nie ma? Jak ujawniliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych modelach. Ważne jest, aby mieć pewne pojęcia dotyczące elektryczności, a niektóre pojęcia zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Lexusa RX w celu konfiguracji, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać specjalistę, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu przestrzegać instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Lexusie RX

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Lexusie RX. Istnieją dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Zidentyfikuj idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Lexusa RX?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania do Lexusa RX

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Lexusa RX

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system wysokiej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Lexusa RX

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Lexusa RX, nieważne jaką wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać pomiędzy 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Lexusa RX, przejdź do naszej kategorii Lexus RX.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Lexusie RX?
Ссылка на основную публикацию