Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Lincoln MKZ ?

Wszystkie nowoczesne samochody mają niesamowitą ilość opcji, ale ze względu na budżet lub rocznik Lincolna MKZ możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zamontować czujnik parkowania w moim Lincolnie MKZ? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo praktyczna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Lincoln MKZ, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Lincoln MKZ?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Lincolna MKZ a przeszkodą podczas manewrowania. W związku z tym jest to uzasadnione głównie dla kierowców, którzy muszą często manewrować, których widoczność jest słaba lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Jak założyć Lincoln MKZ ?

Często instalowane standardowo, czujniki cofania Lincoln MKZ składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. W większości przypadków w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który będzie się wzmacniał wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Lincolna MKZ pomogą ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Lincoln MKZ?

Przechodzimy teraz do kroku, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, montaż czujników parkowania cofania w Lincoln MKZ. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwy, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Lincoln MKZ.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w Lincoln MKZ?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Lincoln MKZ. Jeśli okaże się, że Twój Lincoln MKZ doznał tylnego wstrząsu i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać skutecznie. Dobrze, że ten proces jest bardzo prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Lincolna MKZ, ta część jest dość intuicyjna, jest po prostu przypięta.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Lincoln MKZ?

  Teraz przechodzimy do części, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony na Lincoln MKZ, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skoncentrujemy się na tych typach. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć dotyczących samodzielnego zastanowienia się nad instalacją zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Lincolna MKZ w celu konfiguracji, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami na ten temat, aby odkryć metodę, którą należy zastosować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, proces powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu trzymać się instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Lincoln MKZ

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania na Lincoln MKZ. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do usunięcia. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Zlokalizuj najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Lincolna MKZ?

    Cena wymiany niesprawnego czujnika parkowania cofania do Lincolna MKZ

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Ważne jest, aby liczyć około stu euro za instalację zestawu przez profesjonalistę.

    Cena ultradźwiękowego czujnika parkowania z otworem do Lincoln MKZ

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Lincolna MKZ

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Lincolna MKZ, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał spędzić wśród 30 i 60 euro.

    Aby odkryć więcej wskazówek na temat Lincoln MKZ, spójrz na kategorię Lincoln MKZ.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Lincoln MKZ ?
Ссылка на основную публикацию