Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Maserati Levante?

Wszystkie najnowsze samochody są wyposażone w zdumiewającą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Maserati Levante możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Maserati Levante? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle opłacalna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Maserati Levante?, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Maserati Levante?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala: znać odległość między tyłem Maserati Levante a przeszkodą podczas manewrowania. W konsekwencji jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, których pole widzenia jest przeciętne lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Jak czyścić silnik Maserati Levante ?

Prawie zawsze montowane jako standard, czujniki cofania Maserati Levante zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który zwiększa się wraz z odległością od przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wskaźnik wizualny. Radary cofania Maserati Levante pozwolą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Maserati Levante?

Przechodzimy teraz do kroku, na którym prawdopodobnie jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w Maserati Levante. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Maserati Levante.

Jak wymienić wadliwe czujniki zapasowe w Maserati Levante?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Maserati Levante. W przypadku, gdy Twój Maserati Levante doznał kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby umożliwić prawidłowe działanie systemu. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest niezwykle prosta, możesz ją wykonać nawet samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Maserati Levante, ten etap jest bardzo intuicyjny, wystarczy go po prostu przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Maserati Levante?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Maserati Levante, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym wersjom w tej sekcji. Aby rozważyć instalację zestawu, konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Maserati Levante do instalacji, nie wahaj się przeglądać naszego artykułu na ten temat, aby odkryć metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać specjalistę, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszej pozycji czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.

  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Maserati Levante

   Na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania na Maserati Levante. Są dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Maserati Levante?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Maserati Levante

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem dla Maserati Levante

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodną konfigurację.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Maserati Levante

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia dla Twojego Maserati Levante, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał spędzić wśród 30 i 60 euro.

    Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Maserati Levante, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Maserati Levante.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Maserati Levante nie działa
Ссылка на основную публикацию