Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Nissan Note?

Wszystkie najnowsze samochody mają imponującą liczbę opcji, jednak ze względu na budżet lub rok zakupu Nissana Note możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Nissan Note? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Nissan Note, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Nissan Note?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Nissana Note a przeszkodą podczas cofania się. W rezultacie jest to szczególnie dobre dla właścicieli, którzy muszą regularnie manewrować, których widoczność jest okropna lub których rozmiar pojazdu jest ogromny.

Weiterlesen:
Jak zamienić 2-osobowego Nissana Note w 5-osobowego?

Często montowane standardowo czujniki cofania Nissana Note zawierają zestaw czujników (minimum 4), które włączają się przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Zwykle w kabinie słychać ostrzeżenie dźwiękowe, którego intensywność zwiększa się wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Nissana Note pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Nissan Note?

Przechodzimy teraz do kroku, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Nissan Note. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Nissan Note.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Nissan Note

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Nissan Note. W przypadku uderzenia z tyłu Nissana Note i uszkodzenia jednego z czujników radaru cofania, należy go wymienić, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla Ciebie ten proces jest niezwykle prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń zniszczony czujnik parkowania z Nissana Note, ten etap jest niezwykle intuicyjny, po prostu jest przypięty.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Nissan Note?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Nissan Note, który go nie ma? Jak już wcześniej ujawniliśmy, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje obecnie modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym wersjom w tej sekcji. Aby rozważyć instalację zestawu, wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Nissana Note w celu instalacji, nie wahaj się czytać naszej strony z treścią na ten temat, aby odkryć metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się wytycznych dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszym rozmieszczeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Nissan Note

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Nissan Note. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo usunąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Określ najlepszą lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Nissana Note?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania do Nissana Note

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Należy liczyć około stu euro za montaż zestawu przez mechanika.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Nissana Note

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za pakiet wysokiej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Nissana Note

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Nissana Note, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Nissan Note, zajrzyj do kategorii Nissan Note.

Weiterlesen:
Nissan Uwaga, które mają problemy na biegu jałowym
Ссылка на основную публикацию