Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Nissan Pulsar ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w imponującą liczbę technologii, ale ze względu na budżet lub rocznik Nissana Pulsar możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Nissan Pulsar? Rzeczywiście, ta funkcja jest bardzo przydatna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Nissan Pulsar, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Nissan Pulsar?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego Nissana Pulsara a przeszkodą podczas manewrowania. W rezultacie jest to szczególnie uczciwe dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje w Nissan Pulsar

W wielu przypadkach, montowane standardowo, czujniki cofania Nissana Pulsara zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i rozpoznają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Zazwyczaj w kabinie jest sygnał dźwiękowy, którego intensywność zwiększa się wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Nissana Pulsara pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Nissan Pulsar?

Przechodzimy teraz do sekcji, która najprawdopodobniej najbardziej Cię ekscytuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Nissan Pulsar. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu samochodowych czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Nissan Pulsar.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Nissan Pulsar

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Nissan Pulsar. Jeśli okaże się, że Twój Nissan Pulsar uległ kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, należy go wymienić, aby system działał skutecznie. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest niezwykle prosta, możesz ją nawet przeprowadzić samodzielnie bez określonej umiejętności mechanicznej:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Nissana Pulsara, ta część jest bardzo intuicyjna, jest tylko przypięta.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Nissan Pulsar?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Nissan Pulsar, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje obecnie modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych modelach w tej sekcji. Ważne jest, aby mieć pewne pojęcia dotyczące elektryczności, a niektóre pojęcia zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Na pewno będziesz musiał zdemontować zderzak swojego Nissana Pulsara w celu konfiguracji, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat, aby poznać metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, zabieg powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne procedury.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej pozycji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Nissan Pulsar

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Nissan Pulsar. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ poddane wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które wbijają się w tył zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź idealną lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Nissan Pulsar?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Nissana Pulsar

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu w warsztacie trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Nissana Pulsar

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodny pakiet.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Nissana Pulsara

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Nissana Pulsar, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Nissana Pulsar, przejdź do naszej kategorii Nissan Pulsar.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Nissana Pulsar od środka ?
Ссылка на основную публикацию